Tesis Mühendisliğinde Çözüm Ortağınız...
Image

Şirketimiz hakkında

Yöneticinin Gözünden

Vizyonumuz;
Endüstriyel tesislerin üretim sahalarında ihtiyaç olan çözümlerin en doğrusunu    belirleyebilmek, ancak sürekli geliştirilen ve iyileştirilen mühendislik becerisiyle mümkündür..

Misyonumuz;
Endüstriyel tesislerin üretim sahalarında kullanılan özellikle yığın haldeki katı hammadde tipleri başta olmak üzere, bu hammaddelerin aktarılması, dozajlanması, karıştırılması, stoklanması, paketlenmesi ve benzeri prosesler için en doğru çözümleri üreten dünya çapında tanınan bir tesis mühendisliği firması olmak..

Mak. Müh. Baha SALGIN
Image

HAKKIMIZDA

pivaSiS Mühendislik 2012 yılında Baha SALGIN tarafından kurulmuştur. Kurucumuz Baha SALGIN, 2000 yılında YTÜ’den derece ile Makine Mühendisi lisansı alarak mezun olmuş, 2003 yılında da İTÜ’de İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. Baha SALGIN, 2003 yılından beri toz haldeki hammadde ve yarı mamullerin fabrikalar içerisindeki aktarımı (özellikle hava gücüyle (pnömatik) kütle transferi), karıştırılması, dozajlanması, stoklanması ve bunların bir bütün tesis olarak senkronize halde otomatik çalıştırılması konularında tecrübe sahibidir.

pivaSiS Mühendislik, kuruluşundan kısa bir süre sonra yürüttüğü temsilcilikleri terk ederek 2014 yılında imalata başlamıştır. İlk ve lokomotif ürünü olan pivaCON Vakum Konveyör, toz haldeki hammadde veya yarı mamullerin fabrika içerisinde bir noktadan bir noktaya kapalı devre (tozumadan ve çevreyi kirletmeden) aktarılmasını sağlar. pivaCON’un bütün tasarımı ve imalatı pivaSiS tarafından yapılmaktadır. Bugün dünyanın birçok ülkesinde pivaCON Vakum Konveyör sorunsuz çalışmaktadır. pivaCON, dünyadaki vakum konveyör pazarında lider olduğunu iddia eden rakip firmalara kıyasla sahip olduğu tasarım üstünlükleri sebebiyle müşterilerinin tercihi olmasının gururunu yaşamaktadır. 2015 yılında üretilen ilk pivaCON Vakum Konveyörler halen sorunsuz çalışmaya devam etmektedir.

pivaCON Vakum Konveyör’ün başarılı üretiminin ardından, toz ve/veya granül haldeki hammadde ve yarı mamullerin ağır hizmet tipi aktarımı için pivaDENSE Yoğun Faz Pnömatik Aktarım Sisteminin tasarımı ve üretimi, toz ve/veya granül haldeki hammadde ve yarı mamullerin kuru ve/veya bulamaç olarak karıştırılması için özel karıştırıcı ve özel yataklama çözümlerine sahip pivaMiX Kuru Karışım Mikserlerinin tasarımı ve üretimi, bigbag boşaltma, bigbag doldurma, torba boşaltma ve torba doldurma için pivaFiLL Doldurma ve Boşaltma Ünitelerinin tasarımı ve üretimi, toz ve/veya granül haldeki malzemelerin dozajlanması için pivaDOSE Dozaj Ünitelerinin tasarımı ve üretimi, toz ve/veya granül haldeki malzemelerin partikül boyutlarına göre ayrıştırılması için tek katlı veya çok katlı pivaSiFT Elek Üniterinin tasarımı ve üretimi, yığın haldeki malzemelerin stoklanması için gerekli özel tedbirlere sahip pivaSiLO Silo Ünitelerinin tasarımı ve üretimi, ekipmanlar arası esnek bağlantı gereksinimleri için pivaFLEX Esnek Bağlantı Çözümlerinin tasarımı ve üretimi, yukarıda bahsedilen ürünlerin bir bütün şeklinde uygulandığı pivaPLANT Tesislerinin tasarımı ve üretimi, pivaPLANT için gerekli endüstriyel otomasyon uygulaması olan pivaFAS Endüstriyel Otomasyon Pano Sistemlerinin projelendirilmesi, üretimi ve gerekli PLC ve Frekans Konvertör uygulama yazılımının yazılması tamamen pivaSiS Mühendislik bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Bu ürünlerin yanı sıra, gelişen ve daha da otomatikleşen üretimlerin ihtiyacı olan robotik uygulamalar için pivaBOT Endüstriyel Robotları da geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz.

pivaSiS Mühendislik, Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde, toz ve/veya granül halde hammadde ve yarı mamulün kullanıldığı veya üretildiği gıda, ilaç, kozmetik, kimya, plastik, tarım, temizlik, yapı ve benzeri birçok sektörlere hizmet vermektedir. Birçok yerel ve uluslararası, sektörünün önde gelen firmalarını referansları arasında katmanın gururunu yaşamaktadır. Bizlere heyecan veren en büyük husus; mevcut müşteri portföyümüzün, vermiş olduğumuz profesyonel ürünlerimizi ve profesyonel servis hizmetlerimizi beğenmesi nedeniyle bizleri tekrar tekrar tercih etmesi ve diğer potansiyel müşterilerimize önermesidir.

Bugün bulunduğumuz nokta bizim için bir ara hedefti ve buraya ulaşabilmek için çok çalıştık. Gelecek için daha çok hedefimiz var ve o hedeflere ulaşabilmek için organizasyonel olarak öğrenmeye devam ediyoruz, kazan-kazan bilinciyle müşterilerimizle birlikte ortak projeler üretmeye çalışıyoruz, sektörümüzde, dünyadaki son teknolojiyi geliştiren firma olmaya çalışıyoruz.

‘Sistem’in, tekrarlanabilir ‘başarı’ olduğunu ve ‘başarı’nın da ‘çalışmak’tan önce geldiği tek yerin sözlükler olduğunu çok iyi biliyoruz.

Sizlerle birlikte çalışmanın gururunu da ve birlikte başarmanın mutluluğunu da yaşayabilmek dileğiyle.!