Tesis Mühendisliğinde Çözüm Ortağınız...

pivaCON Vakum Konveyörler

pivaCON  Vakum Konveyörler, pivaSiS Mühendislik tarafından üretilen, mühendislik kalitesi, tasarım detayları, kullanılan malzeme kalitesi, kolay kullanışlılık ve satış sonrası yedek parça ve servis üstünlüklerinin fiyatına oranla dünya piyasasındaki en yüksek faydaya sahip vakum konveyördür.

Modüler yapısı sayesinde herhangi bir el aleti kullanmadan kolaylıkla ve kısa süre içerisinde demonte edilebilir. Kolaylıkla temizlendikten sonra tekrar herhangi bir el aleti kullanmadan kolaylıkla ve kısa süre içerisinde toplanarak çalışır hale getirilebilir.

pivaCON Vakum Konveyörlerin tasarımında; düşük arıza ve kullanıcı tarafından kolay servis verilebilirlik kriterleri göz önünde bulundurulmuştur.

pivaCON Vakum Konveyör, sahip olduğu teknoloji altyapısı ile vakum konveyör pazarında bir çok açıdan dünyada ilk ve tektir.! Bu hususlar kısaca; Uzak Alıcı Teknolojisi, Paslanmaz Filtre uygulaması, sürekli durum kontrolü, kendi kendine check-up, kestirimci bakım ikazı, periyodik bakım zamanı ikazı şeklindedir. Bu hususlar hakkında bizden ve websitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

pivaCON Vakum Konveyörler ile, ‘zehirli veya kanserojen malzemeler’, ‘aşındırıcı malzemeler’, ‘kırılgan malzemeler’, ‘homojenize edilmiş karışımlar’, ‘yanıcı, patlayıcı ve alev alıcı malzemeler’, ‘havadaki neme hassas malzemeler’, ‘oksijene hassas malzemeler’, ‘tek noktadan çok noktaya’, ‘çok noktadan tek noktaya’ ve ‘çok noktadan çok noktaya’ aktarılabilmektedir.

pivaCON Vakum Konveyörler, standart modelleri ile 30 kg/saat kapasiteden 28,8 ton/saat kapasiteye kadar çözüm sunabilmektedir. Bunun ötesindeki kapasite talepleri için de çözüm sunabilmekteyiz. Tablodaki mesafeler örnek olarak verilmiştir. Daha uzun mesafelerde aktarım yapmak da mümkündür. Yandaki tablodaki veriler Kristal Şeker örneği içindir. Farklı akışkanlık ve yığın yoğunluktaki malzemeler için kapasiteler değişiklik gösterir.

pivaCON Vakum Konveyörler, paslanmaz çelikten üretilmekte olup gıda normlarına uygun (hijyenik) olan ve olmayan modeller şeklinde üretilmektedir. Hijyenik modellerde gıdaya uygun filtre, conta ve polisajlı yüzeyler kullanılır.

pivaCON Vakum Konveyörler, kırılgan malzemelerin ve homojenize karışımların sorunsuz taşınmasını, ‘Vakum Ventüri Pompası’ sayesinde yoğun faz pnömatik aktarım yöntemi ile gerçekleştirebilmektedir. Daha ekonomik taşımalar için ‘Vakum Blower’ kullanılır.

pivaCON Vakum Konveyörler, dış kısmında ATEX Zone 1/21 sınıfında ve iç kısmında ATEX Zone 0/20 sınıfında üretilebilmektedir.