Tesis Mühendisliğinde Çözüm Ortağınız...

pivaFiLL Hammadde Boşaltma Üniteleri

pivaFiLL Bigbag Boşaltma Üniteleri, 200 kg ile 1,2 ton ağırlık aralığındaki bigbaglerin içerisinde bulunan yığın haldeki malzemenin bigbagden deşarjını sağlayan ünitelerdir. Farklı akışkanlıktaki malzemelerin bigbagden deşarjı için farklı konfigürasyonlara (bigbag dip  damperleme aktivasyonu, bigbag yan çeper bokslama aktivasyonu, yaylı doğal elevasyon aktivasyonu, vinçli elevasyon aktivasyonu vb.gibi) sahip üniteler bulunmaktadır.

Bigbagin alt deşarj şutundan bunkere gravmetrik olarak veya dip nozulu ile doğrudan vakum ile deşarjı yapılabilmektedir. Ayrıca, bigbagin üst şuttan emiş nozulu ile deşarjı da mümkündür.

pivaFiLL Bigbag Boşaltma Üniteleri opsiyonel olarak tartım entegrasyonu ile dozajlama olanağı da sunmaktadır

pivaFiLL Torba Boşaltma Üniteleri, 5 kg ile 25kg ağırlık aralığındaki endüstriyel torbaların operatör tarafından ergonomik ve sıhhi deşarjını sağlar. Torbanın deşarjı esnasında emiş fanlı sistem oluşacak tozumanın operatör tarafına ilerlemesini engeller. İşlem sonunda, filtrede biriken tozlar, bunkere deşarj edilir ve böylece hiç toz malzeme ziyanı oluşmaz.

pivaFiLL Bigbag Dolum Üniteleri, 1.500 kg ağırlığa kadar malzemelerin bigbag içerisine dolumunu sağlar. Ünitenin sahip olduğu tartım entegrasyonu ve üst kotundaki doğru seçilmiş pivaDOSE dozajlama ekipmanı ile hassas dozajlama yapmak mümkündür.

Bigbag dolumu öncesinde, dolumun volümetrik verimi açısından boş bigbagin şişirilmesi için bigbag şişirme işlemi uygulanır. Bu işlem gıda uygulamaları için özel filtre edilmiş hava ile, oksijene hassas veya yanıcı malzemeler için azot ile yapılır.

Dolumu yapılan malzemenin bigbag içerisine iyi yerleşmesi için opsiyonel olarak vibrasyon tabanı uygulaması yapılır.

pivaFiLL Torba Dolum Üniteleri, Net ve Brüt tartımlı versiyonları ile farklı dolum hızı performanslarında tipleri bulunmaktadır. Yüksekliğin müsait olduğu durumlarda Net tartımlı ve çift dolum nozullu versiyonu ile 25 kg’lık torbalara yaklaşık 4 ton/saat mertebesinde dolum yapılmaktadır. Sistemde tartımın hassas olması için birçok mühendislik tasarımının yanısıra dijital loadceller kullanılmaktadır.

Ünitenin hijyenik versiyonu gıda normuna uygun tasarıma sahiptir. Oksijene hassas ürünlerin dolumunda torba içerisine vakum ve azot enjeksiyonu uygulaması yapılabilmektedir.

Ünite tek operatör ile işletilmektedir. Firmamız operatörsüz versiyon için ar-ge çalışmalarına devam etmektedir.