Tesis Mühendisliğinde Çözüm Ortağınız...

pivaMiX Kuru Karışım Mikserleri

pivaMiX Kuru Karışım Mikserleri, genellikle yatay tipte ve standart ölçüleri 200 litrelik laboratuvar ölçekli pilot versiyonundan 3.000 litrelik ebada kadardır ve ölçeklenebilirdir. Yatay tipteki mikserler ‘Saban Tipi Turbo Karıştırıcılı’ ve ‘Ribbon Tipi Karıştırıcılı’ olmak üzere iki çeşittir.

Kuruyemiş gibi kırılgan malzemelerin karıştırılmasında ribbon tipi karıştırıcılar kullanılır. Diğer tüm karışımlar için performans üstünlüğü olan saban tipi turbo mikser kullanılarak zaman tasarrufu sağlanır.

pivaMiX Kuru Karışım Mikserleri uzun ömürlü çift rulmanlı ve hava takviyeli çift keçeli şaft yataklamasına sahiptir. Yumuşak salmastralı mikserlere kıyasla bakım zaman aralığı çok geniştir.

pivaSiS, deşarj ve temizlik performansı en yüksek kuru karışım mikserleri için sürekli ar-ge çalışmaları yürütmektedir.

pivaMiX Kuru Karışım Mikserleri, azami iş güvenliği tedbirleri ile donatılmıştır. Mikser kapağının açılabilmesi için operatörün mikseri durdurması ve güvenlik kilidini açmak için sistemden izin istemesi gerekmektedir. Sistem elektronik olarak, kapak açıkken asla harekete geçmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

pivaMiX Kuru Karışım Mikserleri ile; homojenizasyon işlemlerinin yanı sıra, topak dağıtma, kurutma, ısı alan ve/veya ısı veren reaksiyon işlemleri de yapılabilmektedir.